Jdi na obsah Jdi na menu

Tož vítajte u nás v klubu, pravda klubu prastarém a pamětnickém. Tož esli chcete vědět o nás neco vjecej, tož čtite...

Z historie MK Zubří.

Modelářský klub Zubří zahájil svou činnost otevřením ZK GUZU v roce 1958 původně jako kroužek pod vedením Simona Tibora ( předsedy Svazarmu ), Františka Krupy ( z Hamer ) a Vaška Křesaly.V roce 1966 byl oficiálně založen modelářský klub, který od jeho vzniku až doposud vede Jarda Janošek. Náplní práce MK je hlavně práce s mládeží, propagační vystoupení a výstavy, účast na soutěžích a také jejich pořádání. Za úctyhodných padesát let činnosti získali členové MK tituly evropských, republikových, krajských a okresních přeborníků v kategoriích leteckých a automobilových modelů. Jak členové, tak kolektiv MK, byl několikrát vyhodnocen mezi nejlepšími sportovci okresu Vsetín. Veřejnost širokého okolí zná zuberské modeláře z mnoha propagačních vystoupení a výstav. Modelářskými kroužky prošly stovky dětí, které pod vedením Milana Libiše, Jardy Zytky, Ondry Staňka, Jardy Janoška a dalších trávily s modely účelně volný čas a získávaly technické znalosti a dovednosti. Z těchto členů kroužků vyrostli do současnosti špičkoví modeláři, reprezentanti ČR, jako jsou Jindra Dořičák a Honza Halašta, Obrazekúčastníci soutěží Evropského poháru obřích akrobatických modelů. Největší želízko v našem klubu je mladý Danek Hrachovec, jehož jméno zná celá modelářská Evropa. K jeho největším úspěchům patří vítězství na soutěžích v Itálii, Rakousku, Španělsku, Francii a Německu.

ObrazekV letech 2004 – 2006 se stal trojnásobným evropským šampionem, v roce 2007  a 2008 skončil na druhém místě. Jeho obří model s emblémem zubra slavil úspěch i na  prestižní soutěži špičkových světových akrobatů v americkém Tucsonu ve státě Arizona. Je třeba poděkovat všem, kteří se na této zájmové sportovní činnosti nejvíce podílejí, a  to jak v minulosti pánové Tibor Simon,   František Krupa , Jaroslav Mojžíšek , Václav Křesala, Jan Zytka, Jiří David, Milan Libiš, Jarda Zytka, Dalibor Smejkal, Jarda Kott, tak v současné době Jarda Janošek, Zdeněk Janoš a  taky neúnavný správce našeho letiště Pepík Jurajda, samozvaný administrátor těchto stránek Petr Liška a mnoho dalších, kteří tuto zájmovou činnost v Zubří udržují a prohlubují. Děkujeme také zastupitelům města Zubří a sponzorům, bez kterých by tuto činnost nebylo možné provozovat.

Jaroslav Janošek

předseda MK Zubří

...a tož to je náš spokojený Jarda na letišťu  (léto 2009)

Každý sudý týdeň v pátek sa zlézáme o 17-tej hodině v našej klubovni v Domě kultůry v Zubří. Najdříve nahoře v hospůdce a pak hybaj dólu do klubovny. Šak sa doptáte...a gdo ne, tož ať si klikne na "Kde nás najdete"